2019

Председател: Виктор Чучков-син, България
Членове: Александър Перкинс, Ирина Линд, Илеана Пернес Даналаче и Чийдем Сезгин
„Златна Афродита“: „Цигуларката“, режисьор Пааво Вестерберг
Почетен диплом на Борис Луканов за ролята му във филма „Пътуващо кино“.
Наградата за най-добра женска роля на Мария Леон за ролята и във филма „Без край“ с режисьори  Сезар Естебан Аленда и Хосе Естебан Аленда.
Наградата за най-добра мъжка роля на Максимилиан Брукнер за ролята му във филма „Най-красивата двойка“ на режисьора Свен Тадикен.
Специалната награда на журито за най-добър режисьор на Свен Тадикен- режисьор на филма „Най-красивата двойка“.
Наградата на Младежкото жури за филма „Обичам те, Бойдин“ на режисьора Борислав Михайловски.
Награда „Горчива чаша“ на Факултета по журналистика и масови комуникации към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ получи документалния филм „Формулата на Тео“ на режисьора Николай Василев.
Наградата на гилдия „Критика“ към СБФД за „Цигуларката“ на режисьора Пааво Вестерберг.
Награда на Съюза на българските филмови дейци на „Без мен“ на режисьора Кирил Плетньов.
Наградата на Община Варна за „Пътуващо кино“ на режисьора  Илия Костов.

Наградата в конкурса за сценарий към ученическата работилница – ваучер от книжарница „Сиела“ на стойност 100 лв., спечели Деница Русева.

2018

Председател: Клаудия Ландсбергер, Холандия
Членове: Хелмут Шьодел ( Германия)- драматургът, Катерина Шпица  (Русия)- актриса, Луис Диого ( Португалия) -режисьор  Калин Станкулеску –  (Румъния) -филмов критик
„Златна Афродита“: „Пътуващите артисти“ ( Унгария), режисьор Пал Шандор
Специална награда за най- добър режисьор: Майкъл Роскам за филма „Състезателката и затворникът“( Белгия)
Награда за най-добра мъжка роля:
Александър Перкинс за ролята му във филма „Честит рожден ден, Тоби Симпсън!“, Великобритания, режисьор Патрик Мейкин.
Награда за най-добра женска роля:Адел Екзаркопулос за ролята й във филма „Състезателката и затворникът“, Белгия, режисьор Майкъл Роскам.
Голяма награда на Младежкото жури:„Разделени светове“  на режисьора Христофорос Папакалиатис.
Специално отличие:
Награда „Горчивата чаша“: „Дванадесетият“, Норвегия, режисьор Харолд Цварт
Награда на гилдия „Критика“ към Съюза на българските филмови дейци: „Доматеночервено“, Ирландия, режисьор Хуанита Уилсън
Награда на Съюза на българските филмови дейци:„Безкрайната градина“, България, режисьор Галин Стоев
Голямата награда в конкурса за младежки плакат:Пресиана Велинова (Варна), 10 год.
Наградите на гости и на журналисти: Румен Ковачев- (Пловдив) и Станислава Върбанова (Варна)

2017

Председател: Иглика Трифонова (България) – режисьор,
Членове: Игор Кобилянски (Молдова) – режисьор, Йеспер Андерсен (Дания) – киновед, експерт в Датския филмов институт, Проф. д-р Кирил Разлогов (Русия) – киновед, програмен директор на МФФ Москва, Чаба Фазекаш (Унгария) – режисьор,
„Златна Афродита“: „ГРАЖДАНИНЪТ“ (Унгария), режисьор Роланд Враник
Специална награда:  „САМОТА“ (Индонезия), режисьор Йосеп Анги Ноен
Награда за най-добра мъжка роля: ИНАНЧ КОНЮКЧУ за ролята му във филма „Сватбен танц“ (Турция), режисьор Чийдем Сезгин
Награда за най-добра женска роля: РИММА ЗЮБИНА за ролята й във филма „Гнездо на гургулица“ (Украйна), режисьор Тарас Ткаченко
Голяма награда на Младежкото жури:  “Ноктурама” (2016) реж. Бертран Бонело / Nocturama (2016) dir. Bertrand Bonello
Специално отличие: “Виктория” (2015) реж. Себастиан Шипер / Victoria (2015) dir. Sebastian Schipper
Награда „Горчивата чаша“: „Сватбен танц“, Турция на режисьорката Чийдем Сезгин
Награда на гилдия „Критика“ към Съюза на българските филмови дейци: „Рейкявик“, Исландия на режисьора Асгримур Сверисон
Награда на Съюза на българските филмови дейци: „Меланхолия“, Иран, режисьор Мортеза Атажамзам.
Награда на публиката:  „Любов и други катастрофи“, Дания, режисьор Софи Стоугаард
Голямата награда в конкурса за младежки плакат: Илиан Иванов.
Наградите на гости и на журналисти: Албена Мартинова и Ана-Мария Иванова.

2016

Педседател на журито: Александър Котт (Русия) – режисьор и сценарист
Членове: Ернестина Шинова (България) – актриса, Мигел Барос (Испания) – сценарист и режисьор, Микеланджело Месина (Италия) – продуцент, журналист, директор на МФФ в Ишия, Харутюн Хачатрян (Армения) – режисьор, сценарист, президент на МФФ„Златна кайсия“, Ереван
„Златна Афродита“: „МУСТАНГ“ (Франция, Турция, Германия), режисьор Дениз Гамзе Ергювен
Специална награда: ПЕТЕР ГАРДОШ за режисурата на филма „УТРИННА ТРЕСКА“ (Унгария, Израел, Швеция)
Награда за най-добра мъжка роля: ЙОН БЕСОЮ за ролята на Полковника във филма „БУКУРЕЩ НОН СТОП“ (Румъния), режисьор Дан Кишу
Награда за най-добра женска роля се разделя между два актьорски ансамбъла: ГЕРГАНА ПЛЕТНЬОВА и СИЛВИЯ ПЕТКОВА във филма „НИКОЙ“ (България), режисьор Андрей Андонов и ГЮНЕШ СЕНСОЙ, ДОГА ДОГУШЛУ, ТУГБА СУНГЬОРОГЛУ, ЕЛИТ ИСДЖАН И ИЛАЙДА АКДОГАН във филма „МУСТАНГ“ (Франция, Турция, Германия), режисьор Дениз Гамзе Ергювен
Почетни дипломи: „ЗА ЛЮБОВТА“ (Русия), реж. Анна Меликян и „12 МЕСЕЦА В ЕДИН ДЕН“ (Холандия), реж. Марго Шаап.
Награда на Съюза на българските филмови дейци: „12 МЕСЕЦА В ЕДИН ДЕН“ (Холандия) на реж. Марго Шаап
Награда на гилдия „Критика“ към Съюза на българските филмови дейци: „ЗА ЛЮБОВТА“ (Русия) на реж. Анна Меликян
Награда за филмово творчество „Горчива чаша“: „ИНСАЙТ“ на режисьора Александър Котт
Награди в конкурса за младежки плакат:
Голяма награда, чрез гласуване във Фейсбук: КАТРИНА АЛЕКСИЕВА;
Награда на гостите и журито: ЕМИЛИЯ ДЖАМБАЗОВА;
Награда на зрителите: ПРЕСЛАВА НЕДЯЛКОВА

2015

Председател: Проф. Любомир Халачев (България);
Членове: Сузана Харутюнан (Армения) – кинокритик, Альона Козирева (Русия) – актриса, Ливиния Сандру (Румъния) – актриса;
„Златна Афродита“: „Изпитание“ (Русия), режисьор Александър Кот
Специална награда:  „Младоженки“ (Грузия, Франция), режисьор Тинатин Кайришвили
Награда за най-добра мъжка роля: НЕ СЕ ПРИСЪЖДА
Награда за най-добра женска роля: ВИКТОРИЯ КОЧИАШ за ролята й във филма „Любовна история, Линденфелд“ (Румъния, Германия)
Специален диплом за успешен експеримент в полето на филмовата форма:  “316” реж. Пейман Хагани, Иран
Наградата на Съюза на българските филмови дейци: “Семейство Майа”, Португалия,  реж. Жоао Бутельо
Награда на гилдия „Критика“ към Съюза на българските филмови дейци: „Каръци“, България на режисьора Ивайло Христов
Награда “Горчива Чаша”: „Каръци“, България на режисьора Ивайло Христов
Специална награда на Националния филмов център: „Обещание за вечна любов“, Китай.

2014

Председател на журито: Нана Джорджадзе, Грузия – режисьор
„Златната Афродита”:  „Любовни пържоли” (Германия), режисьор Якоб Лас
Специална награда: „Любовта си е любов” (Чехия),  режисьор Милан Чеслар
Награда за най-добра мъжка роля : Мариан Джеджиел за ролята му във филма „Петият сезон на любовта” (Полша)
Награда за най-добра женска роляМелани Дуте за ролята й въвфилма „Пост партум” (Белгия)
Специална награда на Фестивалния и конгресен център – Варна: „Цената на времето” (Испания), режисьор Ксавие Бермудез
Награда на Съюза на българските филмови дейци: „Фатален грях” (Португалия), режисьор Луиш Диого,
Награда на гилдия „Критика” към Съюза на българските филмови дейци:  „Дежавю“ (Румъния)режисьор Дан Кишу
Награда „Горчивата чаша”: „Дежавю” (Румъния), режисьор Дан Кишу.

2013

Председател на журито: Роб Нилсън, САЩ
„Златната Афродита”: „Танго Либре” – Белгия, Франция, Люксембург,
режисьор Фредерик Фонтейн
Специалната награда за режисура: – „Нашите жени“ – Унгария, режисьор Петер Шайки
Награда за най-добра мъжка роля: – на затворническия ансамбюл Серхи Лопез, Франсоа Дамиен и Ян Хаменекер, във филма „Танго либре“
Награда за най-добра женска роля: – на Юлия Кийовска за филма „Любов“ – Полша
Награда за сценарий: – на Ане Пауличевич за филма „Танго либре“
Награда за режисура: – на Марион Верну за „Светлите дни предстоят“

2012

Председател на журито: проф.д-р Станислав Семерджиев
„Златната Афродита”: „2 дни” – Русия, режисьор Авдотя Смирнов
Специалната награда за режисура: „Писма до Дядо Коледа” – Полша, режисьор Митя Окорн
Специалната награда за сценарий – „Те” – Франция, Полша, Германия, режисьори Малгожата Шумовска и  Тине Биркел
Награда за най-добра мъжка роля: Осман Сонант във „В пламъци” – Турция
Награда за най-добра женска роля: Нина Хос в „Барбара” – Германия.
Специална  награда за  оригиналния визуален образ на идеята за национално обединение чрез преоткриване на вярата и духовността – „Слънчево” – България.

2011

Председател на журито: Иван Павлов
„Златната Афродита”: „За Ели” – Иран, режисьор Асхар Фархади
Специалната награда: „Черно и бяло” – Турция, режисьор Ахмет Бояджиоглу
Награда за най-добра мъжка роля: Ламберт Уилсън в „Като другите” – Франция
Награда за най-добра женска роля: – Пилар Лопес в „Като другите” – Франция

2010

Председател на журито: Бепе Чино /Италия/
„Златната Афродита”: „Светлинка в мъглата” – Иран, режисьор Панахбархода Резаи,
Специалната награда: екс екво на „Стъпки в пясъка” – България, режисьор Ивайло Христов, и на „Рябинов валс” – Русия, режисьори Александър Смирнов и Альона Семьонова,
Награда за най-добра мъжка роля: Мишел Пиколи в „Покривите на Париж” – Франция,
Награда за най-добра женска роля: Каарина Хазард в „Писма до отец Якоб” – Финландия.

2009

 Председател на журито: Доротея Тончева
„Златната Афродита”: „Последната кралица на земята“ – Иран, режисьор Мохамад-Реза Араб,
Специална награда – „Прима примавера“ – Унгария, България, Великобритания, Холандия, режисьор Янош Еделени,
Награда за най-добра мъжка роля: Ларс Айдингер във „Всички други“, Германия,
Награда за най-добра женска роля: Весела Казакова в „Прима примавера“, Унгария, България, Великобритания, Холандия.

2008

Председател на журито: Иван Ничев
„Златната Афродита”„Артистка“ – Русия, режисьор Станислав Говорухин
Специална награда: „Хиндемит“, България, режисьор Андрей Слабаков
Награда за най-добра мъжка роля: Андреас Мюлер в „Копнеж“, Германия
Награда за най-добра женска роля: Хенгаме Газиани в „Толкова просто“, Иран

2007

Председател на журито: Александър Томов
„Златната Афродита”: „Ще се видим“ – Швейцария, Германия, режисьори Щефан Хилебранд и Оливър Паулу
Специална награда: „Моето мъничко нищо”, България, режисьор Дочо Боджаков
Награда за най-добра мъжка роля: Мишел Блан във „Вие сте голям красавец”, Франция
Награда за най-добра женска роля – Оливия Маняни в „Мария – Венера”, Италия

2006

Председател на журито: Мая Вапцарова
„Златната Афродита”: „Името“ – САЩ, режисьор Мира Наир
Специална награда: екс екво на „Време за жени”, България, режисьор Илия Костов, и „Зовът на жабата”, Полша, режисьор Роберт Глински
Награда за най-добра мъжка роля: Любен Чаталов във „Време за жени”, България
Награда за най-добра женска роля: Рената Литвинова в „Не ме боли”, Русия, и Таня Бошкович” в „Ти си всичко за мен” , Сърбия.

2005

Председател на журито: Рада Москова
„Златната Афродита”: „Лейди Зи“ – България, режисьор Георги Дюлгеров,
Специална награда: „Микс”, Унгария, режисьор Стивън Лови
Награда за най-добра мъжка роля: Александър Балуев в „Поръчка”, Русия
Награда за най-добра женска роля: Анелия Гърбова” в „Лейди Зи”, България

2004

Председател на журито: Божидар Манов
„Златната Афродита”„ХАЗАН“ – Япония, режисьор Игараши Шоу
Специална награда: „Ела да ме видиш”, Русия, режисьори Михаил Агранович и Олег Янковски
Награда за най-добра мъжка роля: Роберт Бюлер в „Казанова”, Германия
Награда за най-добра женска роля: Параскева Джукелова в „Изпепеляване”, България

2003

Председател на журито: Параскева Джукелова
„Златната Афродита”: „ГНЕЗДЕНЦА“ – Чехия , режисьор Ян Хржебейк
Специална награда: „Една калория нежност“, България, режисьор Иванка Гръбчева
Награда за най-добра мъжка роля: Дмитрий Лаленков в „Шумът на вятъра“, Украйна
Награда за най-добра женска роля: Мари Тьорьочик в „Дълъг уикенд в Пеща и Буда“, Унгария

2002

Председател на журито: Людмил Стайков
„Златната Афродита”: „ТЪМНОСИН СВЯТ“ – Чехия, режисьор Ян Сверак
Специална награда: „Амели”, Франция, режисьор Жан-Пиер Жьоне
Награда за най-добра мъжка роля: не се присъжда
Награда за най-добра женска роля: Емили Уулф в „Тих плач”, Великобритания

2001

Председател на журито: Георги Дюлгеров
„Златната Афродита”: „Защита  Лужин“ – Великобритания, Франция, режисьор Марлийн Горис
Специална награда: „Опашката на дявола”, България, режисьор Димитър Петков
Награда за най-добра мъжка роля: Матияж Явшник в „Тайната вечеря“, Словения
Награда за най-добра женска роля: Деми Мур в „Раздвоение“, САЩ

2000

Председател на журито: Вера Найденова
„Златната Афродита”: „Лято, или 27 липсващи целувки“ – Германия, Франция, Грузия, режисьор Нана Джорджадзе
Специална награда: „Градско чувство”, Израел
Актьорски награди на два актьорски дуета: Рупърт Еверет и Азия Ардженто в „Играта на Би”, Великобритания, и Натали Бай и Серхи Лопес в „Порнографска връзка”, Франция

1999

Председател на журито: Рангел Вълчанов
„Златната Афродита”: „Росини“ – Германия, режисьор Хелмут Дитл
Специална награда: „Тя е толкова прекрасна” – САЩ, режисьор Ник Касаветис
Награда за най-добра мъжка роля: Жак Гамблен, Франция, във „В сърцето на лъжата”
Награда за най-добра женска роля: Дина Корзун в „Страната на глухите”, Русия

1998

Председател на журито: Андре Кьоитерик, Белгия
„Златната Афродита”: „Хладнокръвен“ – САЩ, режисьор М.Уолас Володарски
Специална награда: не се присъжда
Награда за най-добра мъжка роля: Джейсън Пристли в „Хладнокръвен”, САЩ
Награда за най-добра женска роля: Роман Боринжер в „Апартаментът”, Франция

1997

Председател на журито: Невена Коканова
„Златната Афродита”: „Ези-тура“ – Русия, режисьор Георгий Данелия
Специална награда: „Коля” , Чехия, режисьор Ян Сверак
Награда за най-добра мъжка роля: Лорънс Фишбърн в „Отело”, Великобритания
Награда за най-добра женска роля: Параскева Джукелова в „Суламит”, България

1996

Председател на журито: Шарлоте Зилинг, Дания
„Златната Афродита”: „Осъденият на смърт идва“ – САЩ, режисьор Тим Робинс
Специална награда: „Да напуснеш Лас Вегас”, САЩ, режисьор Майк Фиджис
Награда за най-добра мъжка роля: Никълъс Кейдж в „Да напуснеш Лас Вегас”, САЩ
Награда за най-добра женска роля: Елизабет Шу в „Да напуснеш Лас Вегас”, САЩ

1995

Председател на журито: Васил Михайлов
„Златната Афродита”: „Всичко ще се оправи“ – Русия, режисьор Дмитрий Астрахан
Специална награда: „Мисис Паркър и порочният кърг”, САЩ, режисьор Алън Рудолф
Награда за най-добра мъжка роля: Стефано Диониси във „Фаринели”, Белгия, Франция, Италия
Награда за най-добра женска роля: Шарлоте Зилинг в „Обича ме, не ме обича”, Дания

1994

Председател на журито: Елем Климов, Русия
„Златната Афродита”: „Защо тъгува Гилбърт Грейп“ – САЩ, режисьор Ласе Халстрьом
Специална награда: „Козият рог” – България, режисьор Николай Волев
Награда за най-добра мъжка роля: Ралф Файнс в „Брулени хълмове”, Великобритания
Награда за най-добра женска роля: не се присъжда

1993

Председател на журито: Жан Роа, Франция
„Златната Афродита”: „Танцуващо сърце“ – Австралия, режисьор Баз Лурман
Специална награда: „Зимна приказка” – Франция, режисьор Ерик Ромер
Награда за най-добра мъжка роля: Макс фон Сюдоф в „Докосване”, Полша
Награда за най-добра женска роля: Гонг Ли в „Джудо”, Китай